Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τον Χολαργό στην Α2 Ανδρών Μπάσκετ

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη του πέτυχε ο Χολαργός στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών Μπάσκετ, καθώς επιβλήθηκε της Καβάλας με σκορ 65-69.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι από το πρώτο δεκάλεπτο, κλείνοντας τη ημίχρονο με 12 πόντους διαφορά (29-41), αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και στο 37′ βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 4 πόντους (64-60), διαφορά που ωστόσο δεν κατάφεραν να διαφυλάξουν στα επόμενα τρία λεπτά που ακολούθησαν.

Την επόμενη αγωνιστική (26/11) η ομάδα των «Βορείων» θα αντιμετωπίσει τον Αρκαδικό εκτός έδρας.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τζίμα, Ν. Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 17-26, 29-41, 51-54, 65-69

Καβάλα (Μωσαΐδης): Ερεμπενάζιε 9 (1), Κελαϊδής 5 (1), Μάζουτσακ 4, Μανούσος 20 (1), Κυριακού, Κουμλελής, Γκέλιος 13, Μούκας 5 (1), Αναστασάκης, Σκλήβας 9.
Χολαργός (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 6 (1), Μιλόσεβιτς 22, Μποχωρίδης 7 (1), Τζακόπουλος, Καλλινικίδης 3 (1), Μοτσενίγος 12 (2), Κουτρούλιας 13, Γκιζογιάννης, Τσιάκος 6, Γκίλχριστ.