Εκτός έδρας ήττα στην παράταση για τον Ποσειδώνα ΑΟΝΨ

Ήττα στην παράταση (κ.δ. 56-56) υπέστη η ομάδα του Ποσειδώνα Α.Ο. Νέου Ψυχικού στο κλειστό του Αιγάλεω από την τοπική ομάδα, με σκορ 66-64, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Η ομάδα των Βορείων μπήκε καλύτερα στο γήπεδο, προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο τέλος του πρώτου μέρους βρισκόταν πίσω 1 πόντο (26-25). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο και έφυγαν μπροστά με 7 πόντους (46-39), την οποία ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «ψαλιδίσουν» και να πάνε το παιχνίδι στην παράταξη, στην οποία ωστόσο έχασαν με ένα καλάθι διαφορά.

Την επόμενη αγωνιστική (5/12) το συγκρότημα του κόουτς Ζήβα θα αγωνιστεί στο κλειστό του Χαλανδρίου απέναντι στον ΑΟΚ.

Διαιτητές: Θεονάς, Αποστολίδης, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 8-14, 26-25, 46-39, 56-56 (κ.δ.), 66-64 (α’ παρ.).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Tσακίρης, Καραμπελιάς): Κυριακόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 11 (3), Βαρθακοκοίλης 27 (3), Κούτρας 7, Οικονόμου, Μούγιος 13, Κουρής, Παπαϊωάννου, Nτόμαλης, Κακαβούλας, Καλλιγάς.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Ζαρμακούπης 7 (1), Γιάνναρης, Ματζιώρης, Δουρουντούς 4, Τζελέπης, Χατζησταμάτης 5 (1), Δελής 15 (2), Κανελλόπουλος 9, Δόξας 11 (1), Βουρλίτης 10 (2), Γιανναλέτσος 3 (1), Στεργιάκης