Παραμένει στην κορυφή της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών ο Άρης Χολαργού

Η Γυναικεία ομάδα του Άρη Χολαργού συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στη Β’ ΕΣΚΑ, μαζί με την Ένωση Γαλατσίου (ισοβαθμούν στην πρώτη θέση με 17 βαθμούς) μετά το πέρας και της 9ης αγωνιστικής, όπου η ομάδα των Βορείων επικράτησε εκτός έδρας του Παγκρατίου με σκορ 44-57.

Το συγκρότημα των Γεργουδάκη – Στρατίκη πήρε το κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια (23-23).

Στο δεύτερο μέρος, ωστόσο, η ομάδα του Χολαργού πήρε τα… ηνία και έφθασε με ευκολία στην τελική νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα των Βορείων θα αντιμετωπίσει εντός τον Γ.Σ. Αμαρουσίου.

Δεκάλεπτα: 9-12, 23-23, 33-40, 44-57

Α.Ο. ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (Λάγιος, Λάγιου): Συρρή, Τροϊζη 13 (1 τρ.), Βροχίδου 3, Τσούβαλου 6, Παπακώστα, Ζαραφίδου 2, Κιούση, Μπακάκου, Σκυλακάκη 8, Γούναρη, Μπαουράκη, Μεϊμάρη 12.

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης, Στρατίκη): Αθανασίου, Γρίσπου 11, Τρανούλη 6 (1), Κιοσέ, Βερροιοπούλου 2, Λαγού 2, Ζάβρα 10, Κόρμπου 12, Τσότρα, Στεφανίδου 2, Τσιρίμπαση 7, Τσοκανά 5 (1).