Μεγάλη ισοπαλία απέσπασε η Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης από τον Αίμο

Χορταστικό ποδοσφαιρικό θέαμα με οκτώ γκολ, τέσσερα για κάθε ομάδα, απόλαυσα όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Πετρούπολης, στο αγώνα μεταξύ του τοπικού Αίμου και της Νέας Ζωής Μεταμόρφωσης, για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 10′ και 14′, με τους Φ. Ταλιούρα και Ν. Γιαννούλη αντιστοίχως, ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι, παρά το αρχικό ξάφνιασμα, αντιδρούν στο 21′ και με τον Ν. Καραγεώργο μειώνουν σε 2-1. Πριν ωστόσο προλάβουν να πανηγυρίσουν το γκολ, ήρθε και πάλι ο Φ. Ταλιούρας, στο 23′, ν’ αυξήσει τη διαφορά του σκορ σε 3-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70′ ο K. Ligopora σημειώνει το 4ο γκολ των γηπεδούχων και όλα δείχνουν ότι το παιχνίδι θα έχει πια διαδικαστικό χαρακτήρα. Ωστόσο, ο ίδιος παίκτης στο 75′ σημειώνει αυτογκόλ, με το οποίο το σκορ μειώνεται σε 4-2, για να έρθει στο 85′ ο Γ. Στεργιανός με μειώσει ακόμη περισσότερο σε 4-3. Αλλά υπήρχε και συνέχεια, αφού στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σπ. Κακαμπάκος σημειώνει το 4ο γκολ για τη Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης, «κλέβοντας» πολύτιμο βαθμό από έναν ισχυρό αντίπαλο.

Σημειώνεται ότι από το 87′ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Δ. Κορδά.