Ήττα για την Κηφισιά στην Κρήτη από τον Εργοτέλη

Παρά την καλή της εμφάνιση, η ομάδα της Κηφισιάς δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Εργοτέλη, τον οποίο αντιμετώπισε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κοιλιάρα στο 14΄, με την Κηφισιά στη συνέχεια να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, το οποίος πλησίασε αρκετά στο 44′, αλλά η μπάλα από την εκτέλεση φάουλ του Τεγούση τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στεφανάκου.

Στην επανάληψη, η ομάδα των Βορείων Προαστίων αύξησε την πίεσή της, η οποία απέδωσε καρπούς στο 59′ με τον Φαρινόλα να νικά με κεφαλιά τον «πορτιέρο» των γηπεδούχων και να κάνει το 1-1.

Οι Κρητικοί πέρασαν στην αντεπίθεση αναζητώντας ένα δεύτερο γκολ, η τύχη τους γύρισε την πλάτη στο 82′, όταν το σουτ του Λεάλ βρήκε δοκάρι, αλλά στον τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής είδε πέναλτι σε μια αμφισβητούμενη φάση μεταξύ Χαλκιά και Καϊμακαμούδη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Λεάλ, γράφοντας το τελικό 2-1.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Ουσταμπασίδης): Στεφανάκος, Καρράς (76′ Καϊμακαμούδης), Τζανής, Κολόκας, Δημήτρης, Ρουσάκης, Γκοτσούλιας (69′ Βογιατζής), Λεάλ, Καλέ (69′ Πόι), Κοιλιάρας, Κατσικοκέρης.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Χαλκιάς, Έσλερ, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Τεγούσης, Σάμιος (54′ Φαρινόλα), Παναγιωτόπουλος, Ρέντζής, Χαϊκάλης (75′ Καρβουνίδης), Κυριαζής (84′ Σπηλιωτάκης).