Είσοδος στο 2017 με εντός έδρας ήττα για τον ΑΟΚ Χαλάνδρι

Με αρνητικό αποτέλεσμα ξεκίνησε ο ΑΟΚ Χαλανδρίου τις φετινές υποχρεώσεις του στην Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών γνωρίζοντας την ήττα στο κλειστό του «Ν. Πέρκιζας» από τον Κρόνο με σκορ 59-63, στο πλαίσιο της 13η αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων πήγε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, φεύγοντας με 10 πόντους μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (19-9), αλλά στο τέλος τη ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι «ροκάνισαν» τη διαφορά, φθάνοντάς την στους 4 πόντους (33-29). Στο δε δεύτερο μέρος τα πράγματα αντιστράφηκαν, με την ομάδα του Κρόνου να παίρνει κεφάλι στο σκορ, το οποίο και την οδήγησε στην τελική νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική (23/1) το συγκρότημα των ΓιαννάκηΓιαννακάκη θα υποδεχθεί τον Αίολο Ταύρου 2006.

Διαιτητές: Θεονάς, Τσάτσης, Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 19-9, 33-29, 43-48, 59-63.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 2, Βαλληνδράς 2, Φρίμας 10 (1), Κονδύλης 11 (2), Λουγιάκης 2, Δημητριάδης 10, Οικονομόπουλος, Μορφονιός 7, Αμπελάς 12, Ασπρούλιας, Νικολόπουλος, Ζένιου 3 (1).

ΚΡΟΝΟΣ (Κωλέτσης): Πανταζής 2, Κολώκας 17 (1), Αποστόλου 9, Βασιλάκος 4, Καρακώστας, Τριχιάς 4, Τσεκούρας, Λουφόπουλος 4, Αναγνωστόπουλος 5, Μακρυδάκης 9 (2), Σταμέλος, Ασημένιος 9.