Μεγάλη νίκη της Α.Ε. Μεταμόρφωσης επί του Αίμου Πετρούπολης

Νικήτρια στο μεγάλο παιγνίδι της 15ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ αναδείχθηκε η Α.Ε. Μεταμόρφωσης, η οποία επιβλήθηκε του Αίμου Πετρούπολης με σκορ 2-1.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, εν τούτοις κατάφερε και πέτυχε δύο εκπληκτικά τέρματα με τον κορυφαίο του ματς Νίκο Μαντατζή, πετυχαίνοντας εντυπωσιακή ανατροπή και νίκη. Έτσι, η ομάδα των Βορείων εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, με 13 σερί νίκες και 40 βαθμούς.
Ο πολύς κόσμος που βρέθηκε σήμερα στο γήπεδο, χόρτασε πλούσιο θέαμα από τις δύο κορυφαίες ομάδες τις κατηγορίας!!

Η ΑΕΜ αγωνίσθηκε με τους Ιωαννίδη, Λύγκο, Ευσταθίου, Βανδώρο, Κοκκινόπουλο, Λαζάρου, Βιδάκη, Δαβερώνη, Μπουτσικάρη, Μαντατζή, Νικολάου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κίτσος, Καμαρά και Δαφνάς.