Νίκη των Βριλησσίων επί του Αγ. Δημητρίου με 2-1

Πήραν αυτό που ήθελαν απέναντι στον Άγιο Δημήτριο τα Βριλήσσια το απόγευμα του Σαββάτου 4 Φεβρουαρίου 2017, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων επικράτησαν με σκορ 2-1 και πλέον βρίσκονται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δύο βαθμούς πίσω από τον σημερινό τους αντίπαλο.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 20′ ο Πουλάκης (φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Αγ. Δημητρίου, ζητώντας φάουλ στο ξεκίνημά της πάνω στον Βαμβακερή) , ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεσή του και παρ’ ολίγον να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά τους Βριλησσιώτες… έσωσε το δοκάρι.

Ό,τι δεν πέτυχαν σε αυτή τη φάση όμως οι παίκτες του Αγίου Δημητρίου το πέτυχαν στο 58′, οπότε ο Αβίντογλου βρήκε τον δρόμο για τ’ αντίπαλα δίχτυα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Γκολ που χάρηκαν μέχρι το 70′, αφού στο συγκεκριμένο σημείο ο Λυμπερόπουλος «κάλπασε» προς την αντίπαλη εστία και με σουτ από τα πλάγια έκανε το τελικό 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήτα ο Ε. Μαχαίρας, με βοηθούς τους Ε. Τσαλίκη και Μ. Στάμο.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γιάννης Χαραλαμπίδης): Κουγιανός, Λυμπερόπουλος (85’ Θεοδώρου), Γκίζης (56’ Κατσιμίχας), Τσαβαλιάς, Πουλάκης, Μακρυπίδης (75’ Κώτσης), Σαχινίδης, Καλογήρου, Νταντούνας, Δημητρέλος, Νικολογιάννης.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αντώνης Καρπούζας): Ρούσσος, Τζωρτζάτος (46’ Τετριμίδας), Θανάση (56’ Κυριάκης), Ανδρεαδάκης, Βαμβακερής, Χρυσοχόου, Κοκλίδης, Καραμπίνης, Ανδριανόπουλος (73’ Σταύρου), Διονυσόπουλος, Αβίντογλου.