Μεγάλη νίκη του Ποσειδώνα επί του πρωτοπόρου ΚΑΟ Μελισσίων

Μεγάλη νίκη πέτυχε στην παράταση ο Ποσειδών Α.Ο. Ν. Ψυχικού επί του πρωτοπόρου ΚΑΟ Μελισσίων με σκορ 86-84 για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών, φθάνοντας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας με τον Γ.Σ. Ηλιούπολης.

Ο αγώνας ήταν σκληρός μεταξύ των δύο ομάδων που ήθελαν εξίσου τη νίκη. Οι Μελισσιώτες μπήκαν δυνατότερα στο παιχνίδι και στο τέλος της τρίτης περιόδου προηγούνταν με 6 πόντους διαφορά (54-60). Η «μάχη» συνεχίστηκε στην τρίτη περίοδο και τελικώς οι δύο ομάδες «έλυσαν τις διαφορές» τους στον έξτρα χρόνο, όπου οι γηπεδούχοι είχαν καλύτερες απαντήσεις και πήραν τελικώς το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική το συγκρότημα των ΣταϊκόπουλουΨυχογιόπουλου θα φιλοξενήσει τον ΑΟΚ Χαλάνδρι, ενώ αυτό του Ζήβα θ’ αγωνιστεί εκτός απέναντι στο Σπόρτιγκ.

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αναστασίου, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 14-17, 38-38, 54-60, 77-77 (κ. δ.), 86-84 (α’ παρ.).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ Α.Ο. Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ (Ζήβας): Ζαρμακούπης, Ξύδης, Δουρουντούς, Τζελέπης 5 (1), Στεργιάκης 17 (4), Χατζησταμάτης 5 (1), Δελής 10 (1), Κανελλόπουλος 11, Γιανναλέτσος, Δόξας 20 (1), Βουρλίτης 18 (3).

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Σταϊκόπουλος, Ψυχογιόπουλος): Τσέλιος 7 (1), Τζωρτζόπουλος 16 (1), Κυπαρίσης 2, Σιλιτζήρης 5, Κοντός 2, Τύρλας 15 (1), Παρασκευόπουλος 18 (4), Δήμος 3, Καλογερόπουλος 13 (3), Πανταζής, Ταμπάκης, Κωτίδης 3.