Ήττα στις… λεπτομέρειες για την Πεύκη στην Ακράτα

Συγκλονιστικό παιχνίδι έλαβε χώρα στην Ακράτα, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου (Νότος) της Γ’ Εθνικής μπάσκετ, με την Πεύκη να χάνει στις… λεπτομέρειες από τη γηπεδούχο ομάδα, με σκορ 77-73.

Το ματς παίχτηκε στα ίσα, ενώ  ένα λεπτό πριν την εκπνοή το σκορ βρισκόταν στο 71-71. Ωστόσο οι γηπεδούχοι, με πολύ καλή άμυνα, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, αφήνοντας εκτός… νυμφώνος το συγκρότημα του Κοντομηνά.

Η ομάδα των Βορείων Προσατίων, μετά και το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 23 βαθμούς.

Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 17 (2), Ολύμπιος, Κατωπόδης, Πολυδέρας, Μανταλβάνος Γ. 8, Λαφής 19, Οικονομόπουλος, Μάλλης 9 (3), Μανταλβάνος Κ. 2, Βεσκούκης 22
Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 17 (1), Κυριαζόπουλος 6 (2), Κεχράς, Μελάς 20 (2), Σημαιόπουλος 11 (1), Κουκάκης 4, Τάγαρης 15