Εντός έδρας ήττα του Φ.Ο. Βριλησσίων από τον ΓΑΣ Μεσσαρά με 3-0 σετ

Αν και πάλεψε το παιχνίδι, ο Φ.Ο. Βριλησσίων δεν κατάφερε ν’ αποφύγει την εντός έδρας ήττα από τον ΓΑΣ Μεσσαρά, με 2-3 σετ, για την 15η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ Γυναικών (α’ όμιλος, 1ος υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενες πήραν το πρώτο σετ, αλλά η γηπεδούχος ομάδας αντέδρασε, κερδίζοντας τα επόμενα δύο και μπαίνοντας μπροστά στο σκορ. Ωστόσο, στο 4ο σετ η ομάδα του Μεσσαρά αναδείχθηκε νικήτρια, στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ, όπου και επικράτησε με σκορ 6-15, παίρνοντας τη νίκη.

Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 29 βαθμούς.

Τα κορίτσια των Βριλησσίων την επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 18 Μαρτίου 2017) θ’ αντιμετωπίσουν εκτός τον Μεσσηνιακό, που ακολουθεί στη βαθμολογία με δύο πόντους λιγότερους.

Τα σετ: 21-25, 25-17, 25-22, 20-25, 6-15