«Τσίμπησε» βαθμό στον Άλιμο ο Χολαργός, 1-1 με τους Τράχωνες

Πολύτιμο βαθμό «τσίμπησε» ο Χολαργός στο Άλιμο, απέναντι στους Τράχωνες, του οποίους αντιμετώπισε το απόγευμα του Σαββάτου 22 Απριλίου 2017 για την 28η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ κι έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα προς τη διάσωσή του.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος και έχασαν σημαντική ευκαιρία ν’ ανοίξουν το σκορ στο 5ο λεπτό, με τον Εστυλιανίδη να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, μπροστά σε κενή εστία. Ωστόσο, στο 37′ ο Νικολάου έβαλε την ομάδα του μπροστά με 1-0, με τους Χολαργαίους ν’ αναζητούν σε όλη της επόμενη διάρκεια του αγώνα το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο πέτυχε τελικώς στο 73′ με τον Ντζαβίδα.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Πιπερά, με δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι.

Η ομάδα των Βορείων βρίσκεται πλέον στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 33 βαθμούς.