Νίκη επί της Ολυμπίας Λάρισας και 7η θέση στην Α2 για τα κορίτσια του ΓΣΑΠ

Την 7η θέση στην Α2 μπάσκετ Γυναικών κατέκτησε τη φετινή περίοδο ο Γυμναστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής, ο οποίος επικράτησε της Ολύμπια Λάρισας με 69-59, στην Αταλάντη.

Τα κορίτσια των Βορείων είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν ήδη με 17 πόντους διαφορά (44-27). Ωστόσο, οι Θεσσαλές ανέβασαν στροφές στο δεύτερο μέρος και στο 37′ μείωσαν τη διαφορά στους 4 πόντους (59-55), χωρίς να καταφέρουν όμως να γυρίσουν το ματς.

Δεκάλεπτα: 25-17, 44-27, 50-39, 69-59
Διαιτητές: Ντάνος-Χουγιάζος

ΓΣΑΠ(Αναγνωστόπουλος): Μακρυνίκα 4, Καμμένου 14(3), Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 10, Ψωμά 4, Πολιτοπούλου 16(2), Πετυχάκη 13, Κανιά, Αμίτση, Κούκη, Καράμπελα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Σουλιώτη 9(1), Ντούρα 2, Λιάσκου, Σκαρλή, Παπαστεργίου, Μαρκούτη, Δημητρέλια, Μαγδαλιανίδου 23(1), Κουτσουνούρη 25(3).