Νέα μεγάλη επιτυχία 7χρονου σκακιστή του Συλλόγου «Αριστοτέλης»

Δεν έχουν τέλος οι επιτυχίες του 7χρονου πρωταθλητή του Εξωραϊστικού, Πολιτιστικού & Αθλητικού Συλλόγου Λυκόβρυσης – Πεύκης «Αριστοτέλης», Μιχάλη Βάσση, ο οποίος στους σκακιστικούς αγώνες ιδιαίτερης δυσκολίας, που διεξήχθησαν για τα Ατομικά – Νεανικά Πρωταθλήματα 2017, στις αίθουσες της παραλίας Καλλιθέας – Τζιτζιφιών Αττικής, κατέκτησε το 3ο Κύπελλο στην Κατηγορία κάτω των 8 ετών, πετυχαίνοντας 5 νίκες 1 ισοπαλία και 1 μόνο ήττα σε 7 αγώνες.

Οι περισσότεροι από τους σκακιστές που αντιμετώπισε και επικράτησε ήταν μεγαλύτεροι κατά έναν χρόνο (8 ετών).

Ο αθλητής του Συλλόγου «Αριστοτέλης» προκρίθηκε έτσι άνετα στους Τελικούς Ελλάδος στην Κατηγορία του για τα Ατομικά – Νεανικά Πρωταθλήματα Ελλάδος που θα διεξαχθούν στο Ρίο της Πάτρας από τις 26 Ιουνίου έως 2 Ιουνίου.

Όπως σημειώνει σε ανακοίνωσή του ο Σύλλογος: «Το Διοικητικό Συμβούλιο, τα μέλη και οι φίλοι του Συλλόγου “Αριστοτέλης” συγχαίρουν τον πρωταθλητή μας, τον προπονητή του και τους γονείς του για τη συμπαράστασή τους, με τις ευχές για ανάλογη συνέχεια, στους Τελικούς Σκακιστικούς Αγώνες της Ελλάδος».