Ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στην άνοδο στην Α’ ΕΠΣΑ για τη Ν. Ιωνία

Άλλο ένα βήμα πιο κοντά στην άνοδο στην Α’ ΕΠΣΑ έκανε η Ιωνίας επικρατώντας με το ευρύ σκορ 5-2 επί των Ιλισίων 2004, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν αρχικά του Ίωνες με τον Πρέντζα, κάνοντας στο 10ο λεπτό το 0-1, γκολ που αφύπνισε τους γηπεδούχους. Έτσι, στο 19′ ο Πρισιμιτζής έκανε το 1-1, για ν’ ακολουθήσουν στο 24′ ο Βιδίστας και στο 31′ ο Παπαδόπουλος να βάλουν τη Ν. Ιωνία μπροστά με σκορ 3-1, ενώ στο 26′ ο Μιχαλάρης έστελνε την μπάλα στο δοκάρι του Ξούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54′ ο Μιχαλάρης «πήρε την εκδίκησή» για τη φάση του 26′ κι ανέβασε κι άλλο τη διαφορά στο σκορ, στο 4-1, ενώ στο 88′ το αυτογκόλ του Πάσσιου έκανε 5 τα τέρματα των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 90′ σε 5-2 με γκολ του Ρόη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δημητρακόπουλος, με βοηθούς τους Κοκαρίδα – Κ. Μαχαίρα.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Αλέκος Σιδηράς): Καρούσος, Κοντής, Παπαδόπουλος, Χρούσης, Παπακουνάδης, Βιδίστα, Τριάντης, Μιχαλάρης, Πρισιμιτζής, Γεωργόπουλος, Τζήμας.
ΙΛΙΣΙΑ 2004 (Γιώργος Μούτος): Ξούρας, Τσέλιος, Πάσσιος, Σούλας, Δασκαλόπουλος, Μπίτης, Ρόης, Πρέντζας, Κάτσα (46′ Τριάντος), Κόκκαλης, Καραμπιτιάνης.