Όλα για όλα θα τα παίξει η Κηφισιά στην τελευταία αγωνιστική της Γ’ Εθνικής

Αν και ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση απέναντι στη Θύελλα Ραφήνας, η Κηφισιά έφυγε ηττημένη με σκορ 3-0, στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου και συνεχίζει ν’ αγωνιά για την παραμονή της στην κατηγορία. Έτσι, η αναμέτρηση με την Προοδευτική, στο Ζηρίνειο, στην τελευταία αγωνιστική, λαμβάνει μορφή τελικού για το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων.

Οι Κηφισιώτες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 4ο λεπτό το σουτ του Έσλερ έφυγε λίγο άουτ. Ωστόσο, στο 11′ ο Χαρακτίδης ανέλαβε να εκτελέσει πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Στο 17′ η Κηφισιά έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά την κεφαλιά του Καρακώστα απέκρουσε εντυπωασιακά ο Κατσιούλης. Ανάλογη κατάληξη είχε και το σουτ του Παναγιωτόπουλου στο 24′. Στο 32′ οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» για δεύτερη φορά, με τον Γκίκα να βρίσκει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Οι Κηφισιώτες είχαν ακόμη μία ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά το σουτ του Φαρινόλα έφυγε άουτ.

Τελικώς, στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51′, ο Ντόσκας σκόραρε για τρίτη φορά για λογαριασμό των γηπεδούχων, γράφοντας το τελικό 3-0.

Η Θύελλα ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς έχασε στις καθυστερήσεις τον Δημητρίου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Κατσιούλης, Γκίκας (82′ Γεροκωνσταντής), Παπαδόπουλος, Φύτρος, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης (87′ Μαστρογιαννούδης), Δημητρίου, Ζέκιο (75′ Μπότης), Ανδρεαδάκης, Αράπης.

ΚΗΦΙΣΙΑ Α.Ε. (Μάρκος Μαυρομάτης): Καλδελης, Χαλκιάς, Εσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Κυριαζής, Σαμιός (83′ Κατσέρης), Ρεντζης, Παναγιωτόπουλος (56′ Σπηλιωτάκης), Φαρινολα (60′ Χαϊκάλης).