Ήττα του Ποσειδώνα ΑΟΝΨ στους τελικούς κατάταξης της Α’ ΕΣΚΑ

Ο Ποσειδών Α.Ο. Ν. Ψυχικού ηττήθηκε με σκορ 70-63 στην παράταση (κ.δ.: 58-58) από τον Ηλυσιακό για τους αγώνες κατάταξης για την 4η-5η θέση  (Ματς κατάταξης τελικής θέσης, 4η-5η) της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαγκουνής, Φραγκούλη

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 5 πόντους διαφορά (26-31), αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία και πέρασαν μπροστά. Στην τελευταία περίοδο το παιχνίδι πήγε πόντο πόντο, έφθασε στην παράταση, αλλά στον έξτρα χρόνο οι παίκτες του Ηλυσιακού, με ένα επιμέρους 12-5 «καθάρισαν» το παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 10-14, 26-31, 42-40, 58-58 (κ. δ.), 70-63 (α’ παρ.).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Παπακωνσταντίνου, Αρβανίτης, Βαρσάμος, Χούμας, Mελεούνης, Αντωνόπουλος, Σουρβατζής, Φράγκος, Τρίχας, Τσιαμπάς, Τσούπρος, Ζευκιλής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Ζαρμακούπης, Δουρουντούς, Τζελέπης, Στεργιάκης, Χατζησταμάτης, Δελής, Κανελλόπουλος, Ματζιώρης, Γιανναλέτσος, Χαρικιόπουλος, Βουρλίτης.