Στη Γ’ Εθνική μπάσκετ επιστρέψει η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας

Η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας επιστρέφει στη Γ’ Εθνική μετά τη μεγάλη αποψινή νίκη της επί του Ιωνικού με σκορ 80-75.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν βραχεία κεφαλή (59-58), αλλά στην τελευταία περίοδο, με ένα επιμέρους 21-17 κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη και να «σφραγίσει» το «εισιτήριο» της ανόδου.

Διαιτητές: Σχινάς, Πηλοΐδης, Σκούτας

Δεκάλεπτα: 18-23, 36-41, 59-58, 80-75.

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Διαμιανίδης, Μπάκας): Παγώνης 11, Καραθανασόπουλος 9 (1), Θάνος 20 (2), Βεκρής, Καλασούντας, Μαυρίδης 7, Ιγγλέζος 2, Λίτσιος 20 (1), Στράγκας, Μανωλάκος, Λαμπρόπουλος 2, Δεληγιάννης 9 (3).

ΙΩΝΙΚΟΣ N.Φ. (Χατζηπανηγύρης, Διδάχος): Πολυχρονόπουλος, Ζάμπουρας, Τσακίρης 19 (3), Τρικαλιώτης 14 (3), Αρτουσένκο, Υφαντής 2, Μπάτσος 8, Μαρούλης 23, Ζήρος 9 (1), Γιαννουλάκος, Αφαλίδης.