Ήττα για την Κηφισιά από τον Αστέρα Βάρης με 2-1

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα της Κηφισιάς στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τον Αστέρα Βάρης.

Η Κηφισιά, ενώ κατάφερε να προηγηθεί με το τέρμα του Χαϊκάλη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, δεν κράτησε το αποτέλεσμα και ηττήθηκε με 2-1. Το γκολ για την ομάδα των Βορείων Προαστίων προήλθε από κόρνερ του Μιχαλόπουλου και κεφαλιά στη συνέχεια του Χαϊκκάλη.

Στην επανάληψη ο Αστέρας πίεσε και στο 57΄ ήρθε η ισοφάριση σε 1-1, ενώ λίγο αργότερα η ομάδα θα δεχτεί και δεύτερο τέρμα για να γίνει η ολική ανατροπή σε 2-1 από την ομάδα της Βάρης. Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος του αγώνα. Η Κηφισιά δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή (-9) παραμένοντας στην τέταρτη θέση με 23 βαθμούς.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Φ. Θανέλλας): Μαρινάκης, Φύτρος, Τσακιράκης, Χόρτσας, Βασιλείου, Αγκόλι, Ντάγκρας, Μητσόπουλος, Κουρουκίδης (44′ Χατζησάββας), Πασαλίδης (90′ Ιβάνοφ), Καναβέτας (80′ Νίκου)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Δ. Παπασπύρου): Γουμάγιας, Γκίκας, Έσλερ (80′ Γεωργιάδης), Τεγούσης, Καρακώστας (65′ Οσμανάι), Μουσταφίδης, Μιζαλόπουλος, Καραδέμητρος (70′ Παναγιωτόπουλος) Βέρμπης, Γκέζος, Χαϊκάλης.

Πηγή: kifisiafc.gr