Νίκη του Πανερυθραϊκού επί του “Φοίβου” με 3-1 σετ

Από συναρπαστικές ανατροπές συνοδεύτηκαν τα δύο πρώτα σετ στον αγώνα μεταξύ του Πανερυθραϊκού και του ΣΦΑΜ “Ο Φοίβος” για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων.

Στο πρώτο σετ οι Νεοερυθριώτες αιφνιδιάστηκαν και παρ΄ όλο που πήγαιναν 11-9 ισοφαρίστηκαν σε 12-12, κατάφεραν ξανά να προηγηθούν, αλλά δέχτηκαν ένα σερί 11-0 κι έχασαν το σετ.

Στο δεύτερο σετ ήταν η σειρά τους να κάνουν την ανατροπή, καθώς ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν στο 16-16 και κατέκτησαν το σετ με 25-19.

Στο τρίτο σετ ο Πανερυθραϊκός μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά, με σερβίς, καλές άμυνες και εξίσου καλές επιθέσεις, παίρνοντας εύκολα το σετ 25-18

Αντίστοιχο ήταν το σκηνικό και στο τέταρτο σετ, με την ομάδα της Ν. Ερυθραίας να ολοκληρώνει τη νίκη της με 25-13.

Πανερυθραϊκός (Ρουσάκης): Σεβδαλής, Βήτας Γιάννης, Χατζηγεωργίου, Μάρκου, Μπαρούγιας, Σοφοκλής Βήτας, Βελούδης (λ)/Παπάζογλου, Σκοτίδας, Φιλιππουπολίτης, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος

Φοίβος (Μονδέλος): Σιημήτρας, Βεζυράκης, Παπαχρήστου, Βλάχος, Βλάσσης Π., Βλάσσης Ι.,/Στρατηγός, Σεραφείδης, Σκοτίδας Ι