«Αντίο» στο κύπελλο ΕΠΣΑ με βαριά ήττα είπε ο Νεοπεντελικός

Με βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 από τον Αθηναϊκό αποχαιρέτισε το κύπελλο ΕΠΣΑ ο Νεοπεντελικός.

Οι γηπεδούχοι με το μακρινό σουτ του Χατζή έκαναν το 1-0 στο 22΄, ενώ στο 33΄ ο Κιούτακ έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη και στο 54΄ ο Ζαφειράτος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 81΄ ο Ταλαμπέκος «έβαλε το κερασάκι στην τούρτα» της πρόκρισης του Αθηναϊκού.

Μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει ευρύτερες διαστάσεις, εάν σε κρίσιμες φάσεις ο τερματοφύλακας της ομάδας των Βορείων Προαστίων δεν πραγματοποιούσε σωτήριες επεμβάσεις.

Σημειώνεται ότι από το 82΄ ο Νεοπεντελικός αναγκάστηκε να παίζει με 10 παίκτες λόγω τραυματισμού του αρχηγού, Κολοβού, σε μία περίοδο που είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές.

Διατητές: Κατοίκος, Μητράκος, Καφρίτσας.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λιάπας, Ζαφειράτος (65΄ Ταλαμπέκος), Κύριος, Παπαγερίδης, Χατζής (56΄ Κίλιας), Μοροσάνου, Τσίτσας, Πετριτάϊ, Μπότης, Νιούμαν (62΄ Τζαβέλλας), Κιούτακ.

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Πογιάννη, Κοντογιάννης (41΄ λ. τρ. Σαγματόπουλος), Φιλιππής, Μπουλούκος, Τριανταφύλλου, Κολοβός, Κώτσης (62΄ Χειλάς), Κάππος, Γεωργατζέλης (72΄ Μαρουλίδης), Τσώνης, Τζήμας.