Α2 μπάσκετ Ανδρών: Το Μαρούσι νίκησε τον Πανερυθραϊκό μέσα στο «σπίτι» του 86-81
Φωτό από τα FB των δύο ομάδων

Σπουδαίο παιχνίδι είδαμε στα Βόρεια μεταξύ του Πανερυθραϊκού και του Αμαρουσίου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται την πρώτη περίοδο, τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια στο ημίχρονο, το Μαρούσι να ξεφεύγει με 13 πόντους στην τρίτη περίοδο και την ομάδα της Ν. Ερυθραίας να κυνηγά, χωρίς επιτυχία, την ανατροπή στο τελευταιο δεκάλεπτο.

Τελικώς, οι Μαρουσιώτες έφυγαν νικητές από το γήπεδο, με σκορ 86-81, με τους Γκαγκαλούδη και Στασινό να «φορτώνουν» τα αντίπαλα καλάθια με 24 και 18 πόντους αντιστοίχως.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αθανασούλας (15 πόντοι) και Καλλιανιώτης (12 πόντοι).

Το παιχνίδι του Κόροιβου με το Ψυχικό αναβλήθηκε και δεν έχει ορισθεί ακόμη.

Τα αποτελέσματα της Α2 μπάσκετ Ανδρών (5η αγωνιστική)

Φίλιππος Βέροιας – Αμύντας (αναβλήθηκε, 2/12)
Αγρίνιο – Δάφνη Δαφνίου 69-67
Παγκράτι – Ολυμπιακός 88-77
Ελευθερούπολη – Καβάλα 88-77
Απόλλωνας Πάτρας – Καρδίτσα 77-84
Οίακας Ναυπλίου – Τρίτωνας (αναβλήθηκε, 18/11)
Κόροιβος – Ψυχικό (αναβλήθηκε, δεν έχει οριστεί)
Πανερυθραϊκός – Μαρούσι 81-86

Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Ανδρών (5η αγωνιστική)

16. Φίλιππος Βέροιας 1-0 (79-54) 2

Ο Φίλιππος Βέροιας έχει τέσσερις αγώνες λιγότερους. Ο Κόροιβος, το Ψυχικό, ο Αμύντας και ο Τρίτωνας έχουν δύο αγώνες λιγότερους. Ο Πανερυθραϊκός, η Καρδίτσα, το Μαρούσι, ο Ολυμπιακός, η Ελευθερούπολη και ο Οίακας Ναυπλίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Αναλυτικά οι 9 αγώνες που εκκρεμούν και πότε έχουν οριστεί: Καρδίτσα – Αμύντας (1η αγωνιστική, 6/1/2021), Πανερυθραϊκός – Φίλιππος Βέροιας (2η αγωνιστική, 11/11), Φίλιππος Βέροιας – Ψυχικό (3η αγωνιστική, 18/11), Μαρούσι – Φίλιππος Βέροιας (4η αγωνιστική, 25/11), Ολυμπιακός – Ελευθερούπολη (4η αγωνιστική, 11/11), Τρίτωνας – Κόροιβος (4η αγωνιστική, 11/11), Φίλιππος Βέροιας – Αμύντας (5η αγωνιστική, 2/12), Οίακας Ναυπλίου – Τρίτωνας (5η αγωνιστική, 18/11), Κόροιβος – Ψυχικό (5η αγωνιστική, δεν έχει οριστεί).