«Σκόνταψε» απέναντι στη Θύελλα Δημητρίου η Κηφισιά – Έχασε στο Ζηρίνειο με 2-1

Εντός έδρας ήττα από τη Θύελλα Καμαρίου, με σκορ 2-1, γνώρισε η Κηφισιά στο πλαίσιο του της 9ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερα στο πρώτο μέρος, δημιούργησαν ευκαιρία, μία από αυτές μετέτρεψε σε γκολ ο Παυλάκης στο 31ο λεπτό. Ωστόσο, έξι λεπτά αργότερα, ο Ηλιόπουλος ανέλαβε να χτυπήσει πέναλτι για τους φιλοξενούμενους, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Σαν να μην έφθανε αυτό, στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48′, ο Πρίτσας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τους Κηφισιώτες με 10 παίκτες. Και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Ηλιόπουλος κατάφερε να στείλει για δεύτερη φορά την μπάλα στο βάθος της εστίας του Μιχελή, κάνοντας την ανατροπή στον αγώνα.

Στο 87′ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία στο παιχνίδι, αφού ο Μαλάι είδε κι αυτός δεύτερη κίτρινη κάρτα και εγκατέλειψε τον αγωνιστικό χώρο.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Μιχελής, Βλάχος (58′ Ρεντζής), Έσλερ, Τζέλη (58′ Τεγούσης), Πρίτσας, Τόσκας (80′ Κολόκας), Χριστοφιλέας, Βέρμπης, Γκούμας (58′ Κωνσταντίνου), Παυλάκης, Γεωργόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Γελαδάρης, Σπανός, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Ηλιόπουλος (85′ Μαντούσης), Φύτρος (73′ Μαυρομάτης), Μπουσάι (69′ Γεωργιάδης).

Η βαθμολογία της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου (9η αγωνιστική)