Α2 μπάσκετ Γυναικών: Με νίκη έκλεισαν την περίοδο τα Μελίσσια – Ήττα για τον Γ.Σ. Αγ. Παρασκευής

Τα Μελίσσια, αν και νίκησαν στην τελευταία (22η) αγωνιστική του Νότου της Α2 μπάσκετ Γυναικών, δεν κατάφεραν να είναι αυτά που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία, ενώ ο Γυμναστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής έκλεισε τη σεζόν με εντός έδρας ήττα.

Τα αποτελέσματα της Α2 μπάσκετ Γυναικών – Νότος (22η αγωνιστική)

Τερψιθέα Γλυφάδας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 45-58
Αμύντας – Παναθηναϊκός 44-60
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ο.Α. Χανίων 83-65
Γ.Σ. Αγ. Παρασκευής – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-73 (παρ.)
Φάρος Κερατσινίου – ΚΑΟ Μελισσίων 47-56
ΚΟΜ Πελασγός – ΟΚΑ Αρκάδι 20-0 (άνευ αγώνα)

Τα Μελίσσια νίκησαν στο Κερατσίνι τον Φάρο με σκορ 56-47, ωστόσο στην ισοβαθμία στη 2η θέση με τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου υστερούν και έτσι δεν θα είναι αυτά που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1.

Διαιτητές: Κούλης Χαρ.-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 17-18, 24-31, 31-46, 47-56
Φ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 11(1), Χόντο 6(2), Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 5, Ισκιόγλου 15(1), Ταντουρόφσκα 8(2), Κουτσοδήμου 2, Μάλλιαρη, Φερεντίνου, Σταμούλου
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα- Μωραΐτης): Τσέτα 5(1), Ναυροζίδου 10(3), Σταμούλη 4, Πατέρα 6(2), Μαλεφάκη, Κοιλιαρίδη 7(1), Βιντσιλαίου 10, Γκότση, Κωνσταντινίδου 6, Αλεξίου, Κανέλλου 8.

Εντός έδρας ήττα γνώρισε στην τελευταία αγωνιστική ο Γ.Σ. Αγίας Παρασκευής από την ΕΦΑΟ Ζωγράφου, με σκορ 73-67 στην παράταση, με τον αγώνα να λήγει στην κανονική διάρκεια με 62-62. Η ομάδα των Βορείων κατατάχθηκε τελικώς στην 5η θέση της βαθμολογίας, με 37 βαθμούς.

Διαιτητές: Γαρινή-Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 18-17, 36-35, 49-49, 62-62 (κ.α.), 67-73 (παρ.)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 2, Γκάνια 2, Κοντογιάννη 3(1), Γρίσπου 14(1), Τσέρου 13, Παπαντώνη, Πετυχάκη 20(1), Αμίτση, Ανωγειανάκη 12, Ακρίβου 1, Κούκη.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 20(3), Κυρίου 2, Βαμβακά 6, Ντότσι, Ζουρνή 8, Κεσσέ 24(1), Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη 3(1), Μπαλαμπάνη, Χόνι.