Η Santa Running Team του ΑΣΑΠ στον αγώνα δρόμου UA Run Kifisia City Challenge

Η δρομική ομάδα Santa Running Team του Αθλητικού Σωματείου Αγίας Παρασκευής (ΑΣΑΠ) έλαβε μέρος με 30 αθλητές και καλές επιδόσεις στον αγώνα δρόμου Under Armour Run Kifisia City Challenge 2019 που διεξήχθη την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 σε δρόμους του Δήμου Κηφισιάς.

Συγκεκριμένα, στην 4η θέση της ηλικιακής κατηγορίας και στην 12η θέση της γενικής κατηγορίας στη διαδρομή των 21 χλμ. του Ημιμαραθωνίου τερμάτισε ο προπονητής της ομάδας Ιωσήφ Κελαϊδής με χρόνο 1:33:39 και στη 12η θέση των γυναικών η Χριστίνα Συρακοπούλου με χρόνο 1:57:11 στο σύνολο των 273 συμμετεχόντων. Παράλληλα, στη διαδρομή των 10 χλμ., όπου συμμετείχαν 208 αθλητές, 6ος στη γενική κατηγορία τερμάτισε ο Γεώργιος Βιδάλης με χρόνο 43:12 και 9η στην κατηγορία των γυναικών η Άννα-Μαρία Βολανάκη με χρόνο 53:21. Τέλος,στην 1η θέση της ηλικιακής κατηγορίας και στην 8η θέση στην κατηγορία των αντρών της διαδρομής των 5 χλμ. τερμάτισε ο Βασίλης Τσιμόγιαννης με χρόνο 20:54 και στην 7η θέση της κατηγορίας των γυναικών η Άννα Πολύζου μ χρόνο 25:22 στο σύνολο των 363 συμμετεχόντων.