Πρωταθλήτριες οι κορασίδες του ΓΣΑΠ

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, οι κορασίδες του ΓΣΑΠ νίκησαν στον τελικό τα Μελίσσια με σκορ 47-46. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ, λόγω του μεγάλου άγχους που κατείχε τα κορίτσια του ΓΣΑΠ, σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Είναι ενδεικτικό ότι στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγαν στο σκορ έως και 10 πόντους, όμως, με συνεχόμενα λάθη, επέτρεψαν στα Μελίσσια να πιστέψουν ότι θα μπορούσαν να πετύχουν την ανατροπή. Τελικώς, η λήξη του αγώνα βρήκε τα κορίτσια του ΓΣΑΠ πρωταθλήτριες της Β’ κατηγορίας Αττικής. Μαζί με την Κηφισιά θα παίζουν πλέον την επόμενη περίοδο στην Α΄κατηγορία

ΓΣΑΠ (ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ): ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΛΟΥΚΑ, ΣΦΗΚΑ, ΜΠΟΛΤΣΗ, ΚΑΡΤΑΚΗ, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ, ΤΡΑΥΛΟΥ, ΚΟΥΚΗ, ΛΑΧΑΝΑ, ΔΟΥΚΑ, ΚΟΥΤΡΗ.

ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΑΟ (ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ): ΚΑΒΒΟΥΡΑ, ΚΑΤΣΑΒΑΡΟΥ, ΤΣΑΤΑΛΙΟΥ, ΞΟΥΡΙΔΑ, ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑ, ΒΑΓΔΑΤΛΗ, ΚΡΙΕΚΟΥΚΗ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΝΤΑΚΟΣΤΑ, ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ, ΜΑΡΓΑΡΗ.