Με ήττες συνέχισαν η Πεύκη και ο ΖΑΟΝ στην 3η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Πηγή πινάκων: ΕΣΚΑ

Α.Ο. Παγκράτι – ΖΑΟΝ 43-28

Η ομάδα της Κηφισιάς άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην ομάδα του Παγκρατίου, περίοδο όπου παρακολουθούσε από κοντά το σκορ. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και έφθασε εύκολα στην τελική νίκη.

Την επόμενη Τετάρτη (25/10) οι γυναίκες των Βορείων Προαστίων θ’ αγωνιστούν στο κλειστό του Ρουφ απέναντι στην Εστία Φιλίας – Θησέας.

Διαιτητές: Καλογεράκης, Ευαγγελίδης

Δεκάλεπτα: 15-11, 22-18, 31-19, 43-28.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λάγιος, Λάγιου): Παπανικολάου, Βροχίδου Β. 13, Τροϊζή 3, Ζιώγα, Δερμοσίνογλου, Οικονόμου, Βροχίδου Σ. 2, Αντωνογειαννάκη 2, Μπαουράκη 9, Τσούβαλου 11, Βλατάκη 3.

ΖΑΟΝ (Μπαρλά, Χράπαλος): Ευαγγέλου, Πατσιώρα 6, Βουλκίδη 10, Σούλε, Ανδρεαδέλη 1, Γκρέμου 3, Μπασιαδάκη Σ., Σιμάτου 4, Καλοβρυνά, Δερμιτζάκη, Μπασιαδάκη Ι. 4, Πέτση.

Πεύκη – Θρίαμβος 53-54

Η ομάδα της Πεύκης ξεκίνησε άσχημα την αναμέτρηση με τον Θρίαμβο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (9-15). Τα πράγματα χειροτέρευσαν στη δεύτερη περίοδο, με τις φιλοξενούμενες να «παίρνουν κεφάλι» 14 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά είχε πέσει μόλις στους 10 πόντους και τότε η γηπεδούχος ομάδα «αφυπνίστηκε», εξαπέλυσε μια σφοδρή αντεπίθεση, αλλά το επί μέρους 19-10 δεν της… έφθασε για να γυρίσει το παιχνίδι.

Την επόμενη αγωνιστική το συγκρότημα του Θέμελη θ’ αγωνιστεί στο κλειστό του Αγ. Νικολάου Παλλήνης απέναντι στην τοπική ομάδα.

Διαιτητές: Ναστούλης. Ρηγόπουλος

Δεκάλεπτα: 9-15, 20-34, 34-44, 53-54.

ΠΕΥΚΗ (Θεμελής): Αργυροπούλου, Μπαλκάμου 1, Μίχου 15, Σεμένογλου, Ανδριανοπούλου 9 (1), Λάζου 7, Φλίγκου 2, Νίκα 7 (1), Δουκίδη 12, Αυγέρη, Καλπαδάκη, Σελούλη.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Τόλιας): Ζέρβα 11 (3), Βελάνα 16 (1), Τζιοβάρα 2, Χασαπίδου 1, Μανώλα 6, Ελευθεριάδου 7 (1), Kίνα 6, Παγκουρίδου, Λάγου 5 (1), Κυρούδη, Οικονομάκου.

Η βαθμολογία της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών (3η αγωνιστική)