Στους ημιτελικούς η Αθήνα 90΄

Αν και δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Αθήνα 90΄ πήρε τελικά την πρόκριση για τους ημιτελικούς του πρωταθλήματος κόντρα στη Σαλαμίνα. Η ομάδα της Κηφισιάς ξεκίνησε λίγο χαλαρά την αναμέτρηση και έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, για να προηγηθεί με δύο τέρματα των Μουρδουκούτα και Ζιάκα. Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση, αφού πέτυχαν δύο γκολ και κατάφεραν να «κλείσουν» το ημίχρονο προηγούμενοι με 3-2.

Στην επανάληψη η Αθήνα 90΄ έδειξε το πραγματικό της πρόσωπο και κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό και της και με επιμέρους σκορ 0-5 πήρε τη νίκη με 3-7 και την πρόκριση για τον ημιτελικό.

Πλέον, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας, θα αντιμετωπίσει τον Ηνίοχο, θέλοντας να φτάσει γρήγορα στους μεγάλους τελικούς.