Απόλλων Χαλανδρίου – Πανερυθραϊκός 4-3 στον μικρό τελικό

Η ομάδα του Απόλλωνα Χαλανδρίου αναδείχθηκε νικήτρια επί του Πανερυθραϊκού στον μικρό τελικό του Τουρνουά Soccer Link – Παιδικό, αν και παρ’ ολίγον οι Νεοερυθριώτες να κάνουν την έκπληξη, αφού κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να ισοφαρίσουν το εις βάρος τους 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως αναφέρεται στη σελίδα του Πανερυθραϊκού στο Facebook, “σε ένα πολυ ωραίο ματς τα παιδια μας, αν και δεν μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και ενώ βρέθηκαν στο ημίχρονο να χάνουν με 3-0 δεν τα παράτησαν. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε και η ολική ανατροπή, με το σκορ να γίνεται 3-3.

Κι ενώ η ομάδα μας έπαιζε στο μισό γηπεδο την ομάδα του Χαλανδρίου και όλα έδειχναν ότι θα πάνε στα πέναλτι, σε μια αντεπίθεση διαρκείας, δεχθήκαμε το 4ο γκολ στο τελευταίο λεπτό. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Συνέχεια μας δίνει μαθήματα.

Μπράβο σε όλα τα παιδια για τη συμμετοχή και τις εξαιρετικές εμφανίσεις.