‘Ηττα του ΚΑΟ Λυκόβρυσης από την Ολυμπιάδα Πετρούπολης

Δεύτερη ήττα σε επτά αγώνες για την ανδρική ομάδα του ΚΑΟ Λυκόβρυσης απέναντι στην Ολυμπιάδα Πετρούπολης στην 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα, το πρόσημο της συνολικής πορείας παραμένει θετικό όπως ήταν και η εμφάνιση των παικτών μας στον συγκεκριμένο αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με επιμέρους σκορ 13-11 και το δεύτερο έληξε ισόπαλο 17-17, διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου σε 30-28. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Βορείων Προαστίων ανέβασε την απόδοσή της και το έκλεισε με 14-23. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, έξι λεπτά πριν από το τέλος, η διαφορά των επτά πόντων εξανεμίστηκε και ο αγώνας έγινε «θρίλερ». Επιμέρους σκορ για το τέταρτο δεκάλεπτο 23-13 και το ροζ φύλλο πήρε η Ολυμπιάδα.