Ήττα στο κύπελλο ΕΣΚΑ για τον ΚΑΟ Λυκόβρυσης

Σε έναν πολύ αμφίρροπο αγώνα, στον πρώτο γύρο του κυπέλλου ΕΣΚΑ, ο ΚΑΟ Λυκόβρυσης γνώρισε την ήττα από τον Χαραυγιακό, με σκορ 68-67.

Ωστόσο, παρ΄ όλο που η αντίπαλη ομάδα είναι σε ανώτερη κατηγορία, η ομάδα των Βορείων Προαστίων έδειξε ιδιαίτερα ανταγωνιστική.

Όπως ενημερώνει ο ΚΑΟΛ στον λογαριασμό του στο facebook, το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 13-13, ενώ στη συνέχεια ένα πολύ καλό δεκάλεπτο (23-15) έφερε τον ΚΑΟΛ μπροστά με 36-28.

Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε ένα κακό τρίλεπτο για την ομάδα της Λυκόβρυσης, που -στο τέλος της τρίτης περιόδου- έφερε τον Χαραυγιακό μπροστά με έναν πόντο (48-49).

Στην τελευταία περίοδο το σκορ διαμορφώθηκε σε 67-68, με επιμέρους σκορ 19-19 και το ματς κρίθηκε στο τελευταίο σουτ.

ΚΑΟΛ: (Δημητριάδης, Δημητρακέλλος) Σαρρης 3, Συλαιδής 13, Μποτίνης 8, Μαντάς Α., Δασκαλόπουλος 17, Σταθιάς 3, Μαντάς Δ. 4, Καλογεράκος, Κωτούλας 13 (1), Κασκούρας 6 (2), Καφαντάρης, Τσαγκούλης Α.

Τραυματίες – απόντες: Παπαδέας, Κουτρούλης, Κλεφτόγιαννης, Μπάιλας, Λαζίδης, Βακρινός, Σταματόπουλος, Γουλανδρής, Εσκιτζής, Κασνέσης.