Β’ Εθνικό βόλεϊ Ανδρών: Νέα εντός έδρας ήττα για την ανδρική ομάδα του Α.Σ. Παπάγου

Την Πέμπτη 06/12, για την 9η αγωνιστική της α’ φάσης του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής βόλεϊ ανδρών, ο Α.Σ. Παπάγου υποδέχτηκε το Γ.Σ. Κερατέας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα επικράτησε με 1-3 (20-25, 25-20, 12-25, 20-25) σετ. Ο Γ.Σ. Κερατέας ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με εξαίρεση το δεύτερο σετ, αφού οι παίκτες του ξεχώρισαν χάρη στην εμπειρία που διέθεταν σε σχέση με τη γηπεδούχο ομάδα.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ. Παπάγου αγωνίζεται εκτός έδρας, στο κλειστό Γαλατσίου, με την ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου, στις 21:30.

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 1. Kακαλέτρης (αρχηγός), 8. Σασάτι, 15. Λογοθέτης, 20. Φάκας, 10. Βλαχάκης, 13. Γεωργίου, 16. Ταμπουραζής (λ)(17. Καπάτος, 3. Κασσωτάκης (λ), 18. Νόστιμος, 7. Στραγαλάς, 6. Βανδαράκης)/(11. Χαραλαμπίδης, 2. Κακοταρίτης)

Γ.Σ. Κερατέας (Ζιντόβας): 13. Μανουσάκης, 7. Κοντοδήμας, 14. Ορφανός, 2. Δαλέκος (αρχηγός), 10. Κουτσούμης, 9. Χριστόπουλος, 1. Σιόλας (λ)(4. Καλύνης, 19. Μπίνιος)/(17. Παπαθανασίου, 3. Ρώμας)