Μία ακόμη νίκη για το βόλεϊ ανδρών του Α.Σ. Παπάγου

Την Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2018 για την α΄ φάση του 1ου ομίλου της Β΄ εθνικής ανδρών και την 6η αγωνιστική, ο Α.Σ. Παπάγου αγωνίστηκε εκτός έδρας με τον Α.Ο. Βάρης ο Αναγυρούς.

Μετά από έναν αγώνα με αρκετές ανατροπές, η φιλοξενούμενη ομάδα νίκησε με 1-3. Στα δύο πρώτα σετ, οι ομάδες βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ, με τον νικητή να κρίνεται στις λεπτομέρειες. Στο τρίτο σετ, ο Α.Ο. Βάρης ξεκίνησε πολύ καλύτερα και προηγήθηκε με 18-11. Όπως σημειώνει ο Α.Σ. Παπάγου, με πίστη στο τακτικό πλάνο του και εκμεταλλευόμενος και τα λάθη της αντίπαλης ομάδας η ομάδα κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και τελικά να κάνει το 1-2 σετ. Το τέταρτο σετ ήταν σχεδόν αναμενόμενο ότι θα επικρατούσε ο Α.Σ. Παπάγου, αφού ο Α.Ο. Βάρης είχε φανερά ξεμείνει από δυνάμεις. Έτσι μετά από αυτό το σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο, ο Α.Σ. Παπάγου σκαρφάλωσε στην τέταρτη θέση, αφήνοντας ένα βαθμό πίσω τον Α.Ο. Βάρης.

Επόμενη αγωνιστική για τον Α.Σ. Παπάγου, είναι την Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2018, στις 21:45, εντός έδρας, με την Α.Ε. Αγίας Παρασκευής.

Σετ: 25-23, 24-26, 23-25, 19-25.

Συνθέσεις ομάδων:

Α.Ο. Βάρης ο Αναγυρούς (-): 20. Koυμουνδούρος (αρχηγός), 4, Παπανικολάου, Α., 5. Ανεστόπουλος, 8. Παπανικολάου, Δ., 9. Πάτσης, 15. Κονταξάκης, 2. Φανουράκης (λ) (1. Δημητρακόπουλος, 16. Ζαρκάδας)/(7. Τσαμόπουλος).

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 20. Φάκας, 1. Κακαλέτρης, 13. Γεωργίου, 15. Λογοθέτης, 8. Σασάτι (αρχηγός),10. Βλαχάκης, 3. Κασωτάκης (λ)(18. Νόστιμος, 7. Στραγαλάς, 6. Βανδαράκης, 4. Κάππας)/(11.Χαραλαμπίδης, 16. Ταμπουρατζής (λ), 17. Καπάτος).