Ο Χολαργός υπέταξε το Ηράκλειο με 95-76

Νικηφόρος αποδείχθηκε η 15η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ Ανδρών για την ομάδα του Χολαργού, ο οποίος υπέταξε το Ηράκλειο με σκορ 95-76 και πλέον βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 21 βαθμούς, «συγκατοικώντας» με Μαχητές Δόξας Πεύκων και Αμύντα.

Πάντως οι γηπεδούχοι έδειξαν σημάδια έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης σε κάποια σημεία του αγώνα, με αποτέλεσμα η διαφορά των 16 πόντων στο ημίχρονο (51-36) να «ψαλιδισθεί» στους 4 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-64). Ωστόσο, κατάφεραν να διορθώσουν τα πράγματα στο τελευταίο δεκάλεπτο και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (4/2) το συγκρότημα του Κουφού θα υποδεχθεί τον Ηρακλή.

Δεκάλεπτα: 28-21, 51-36, 68-64, 95-76
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καλογερόπουλος, Ζαχαρής

Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 10 (2), Μιλόσεβιτς 31 (16/16 β., 6/9 δ., 1/4 τρ., 5 ρ., 11 ασ., 14 κερδ. φάουλ, 1.215 tendex), Μποχωρίδης 1, Πόπαντιτς 12 (1), Καλλινικίδης 12 (1), Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 9 (11 ρ.), Γκιζόγιαννης 7 (1), Τσιάκος 2, Τζακόπουλος 6.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Πάνου, Παπαδάκης, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης, Πετράκης 15 (3), Κουπίδης 15 (1), Λόλας 6 (9 ρ.), Λιανός 24 (7/9 β., 4/7 δ., 3/4 τρ.), Λάτοβιτς 16.