Με 3-1 επιβλήθηκε ο Απόλλων Χαλανδρίου του Άρη Χολαργού

Έχει πάρει για τα καλά μπροστά η «μηχανή» του Απόλλωνα Χαλανδρίου, με την ομάδα να διατηρείται στη 2η θέση του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ, με 39 βαθμούς, ακολουθώντας πλέον σε απόσταση «τρίποντου» το πρωτοπόρο Π. Φάληρο.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων επικράτησε, για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος, του Άρη Χολαργού με σκορ 3-1, αφήνοντας τον αντίπαλό του στην 11η θέση, με μόλις 19 βαθμούς.

Το γκολ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Στ. Μήτρου στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το 2-0 έκανε στο 34′ ο Γ. Γαλανόπουλος, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που είχε κερδίσει ο Κανδεράκης. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και τέσσερα λεπτά αργότερα μείωναν σε 2-1, με γκολ του Γ. Τσίρου, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Το τελικό 3-1 έκανε ο Μ. Κανδεράκης στο 68′, ενώ στο 54′ η κεφαλιά του Γαλανόπουλου είχε σταματήσει στο δοκάρι του Μαρκαντωνάκη.

Ακόμα πιο κοντά στην κορυφή, ακόμα πιο κοντά στο… όνειρο! Ο Απόλλων Χαλανδρίου πήρε άλλη μία νίκη, την τρίτη συνεχόμενη, πλησιάζοντας στους τρεις βαθμούς το πρωτοπόρο Παλαιό Φάληρο! Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας, ο Χρήστος Βλάχος οδήγησε τους κυανόλευκους στην επικράτηση με 3-1 απέναντι στον Άρη Χολαργού, την ομάδα που έκανε το προπονητικό του ξεκίνημα, βλέποντας τη δική του να παραμένει στη 2η θέση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σύψας, με βοηθούς τους Μαράνο και Βλατάκη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Χρήστος Βλάχος): Κτενιαδάκης, Βλάχος, Κανέλλος (69′ Βλογιαννίτης), Ψάλλας (88′ Μαρέντης), Κούκος, Αγκόλλι, Μήτρου, Γαλανόπουλος, Γογγολίδης, Κανδεράκης, Λυμπερόπουλος (72′ Αντωνόπουλος).

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γιάννης Χερίδης): Μαρκαντωνάκης, Μιχαηλίδης, Φ. Κρινής, Τσίρος, Καραβοκύρης, Τσίτσος, Γκοντούνι (46′ Δημητρούκας), Μπαλαχτσής (65′ Πηχίων), Ι. Κρινής, Χριστόπουλος, Κωνσταντινίδης (46′ Παναγόπουλος).