Σταθερά στη 2η θέση της Α2 βόλεϊ Ανδρών ο Πανερυθραϊκός

Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α’ όμιλος) βρίσκεται ο Πανερυθραϊκός, μετά και τη νέα νίκη του επί της ουραγού ομάδας Νέοι Βύρωνα, με 3-0 σετ (25-16, 25-20, 25-22) για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

«Η ομάδα της Νέας Ερυθραίας είχε να αντιμετωπίσει σήμερα την ομάδα των Νέων Βύρωνα που διατηρούν την τελευταία θέση στο βαθμολογικό πίνακα της Α2 και με τη σοβαρότητα που από την αρχή του αγώνα έδειξαν οι παίκτες μας δεν έδωσαν δικαίωμα, σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα, στην αντίπαλη ομάδα να πιστέψει ότι μπορεί να χτυπήσει τον αγώνα αυτόν» αναφέρει το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων στην ιστοσελίδα του.

Ο Πανερυθραϊκός διατήρησε το προβάδισμα σε όλα τα σετ και τελείωσε τον αγώνα σε μόλις 64′.  Έτσι συμπλήρωσε στο 2ο γύρο 4 νίκες, όλες με 3-0, φθάνοντας τους 32 βαθμούς και πηγαίνει με αυτοπεποίθηση να αντιμετωπίσει την πολύ καλή ομάδα του Κέρκη Σάμου (Σάββατο 22/2, στις 19.00) στο κλειστό του Καρλοβασίου.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (προπονητής Χατζηπέρρος Μ.): Βητάς Σ., Σεβδαλής Β., Τσικάτος Δ., Καραγίωργος Χ., Παπαδόπουλος Ι., Πλεμμένος Θ., Φάκας Δ., Αδαμόπουλος Π., Μήττας Κ., Κωστόπουλος Γ., Σταφυλοπάτης Α.. Κρέτσης Ν.

Νέοι Βύρωνα (Αρέτας Γ.): Κάλφας Π., Λύκας Μ., Χατζηκάλφας Α., Λουκάς Ε., Ντινόπουλος Ν., Πετρόπουλος Α., Παππούλης Κ., Παπαδόπουλος Α., Ζαχαρόπουλος Ε., Παππάς Γ.

Τα αποτελέσματα της Α2 βόλεϊ Ανδρών (Α’ όμιλος – 15η αγωνιστική)

Α.Ο. Καλαμάτα 80 – Γ.Ε. Ηρακλείου 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-17, 25-22, 25-11)
Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Α.Ο. Νέοι Βύρωνος 3-0 (25-16, 25-20, 25-22)
Γ.Σ. Πανιώνιος – ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-14, 25-18, 25-16)
Α.Ο. Αιγιαλέων – Α.Ε. Αρμενίων 3-1 (23-25, 25-13, 25-22, 25-21)