Volley League Ανδρών: Εκπληκτική η Κηφισιά, «άλωσε» τη Σύρο με 3-0 σετ και… θεώρησε το ευρωπαϊκό εισιτήριό της
Φωτογραφία: Antonis Solaris

Εκπληκτική εμφάνιση, «κατάθεση ψυχής» και μεγάλη νίκη για τον ΑΟΠ Κηφισιάς που «άλωσε», για άλλη μια φορά, την έδρα του Φοίνικα και έφυγε από τη Σύρο με νίκη 3-0 σετ (28-26, 28-26, 26-24) στον τρίτο και τελευταίο αγώνα για τα play off της Volley League Ανδρών.

Έτσι, το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων κατέκτησε την πολυπόθητη 5η θέση στο πρωτάθλημα και… θεώρησε το ευρωπαϊκό εισιτήριό της για την αγωνιστική περίοδο 2023-24.

Η ομάδα του Κώστα Χριστοφιδέλη τα έδωσε όλα σε έναν αγώνα που αποδείχθηκε για… γερά νεύρα, αφού και στα τρία σετ οι εναλλαγές στο σκορ ήταν διαρκείς, όπως και στα συναισθήματα των φιλάθλων.