Volley League Ανδρών: Η Κηφισιά έχασε στην Πολίχνη μια «χρυσή» ευκαιρία – Ήττα στο «τάι μπρέικ» από τον Πήγασο
Φωτογραφία: ERT/βίντεο

Προηγήθηκε με 2-1 σετ, στο 4ο έφτασε σε 5 ματς μπολ, αλλά τελικά ο ΑΟΠ Κηφισιάς ηττήθηκε από τον Πήγασο στο κλειστό της Πολίχνης με 3-2 σετ (25-20, 20-25, 16-25, 32-30, 15-11) για την 17η αγωνιστική της Volley League Ανδρών. Και σα να μην έφθανε αυτό, έχασε και τον λίμπερο Γρηγόρη Κοντοστάθη, ο οποίος αποχώρησε με διάστρεμμα στο αριστερό πόδι λίγο πριν το φινάλε του 1ου σετ, στην προσπάθειά του να κάνει υποδοχή.

Μετά και τη συγκεκριμένη εξέλιξη η ομάδα των Βορείων Προαστίων «έχασε στην Πολίχνη “χρυσή” ευκαιρία να πάρει το “τρίποντο” που θα την έφερνε μία “στροφή” πριν το τέλος της κανονικής περιόδου στην 5η θέση της βαθμολογίας, η οποία και δίνει το πλεονέκτημα έδρας στους αγώνες κατάταξης με τον Φοίνικα Σύρου ΟΝΕΧ», όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα του συλλόγου.

Η Κηφισιά, μετά από 17 αγώνες, βρίσκεται στην 6η θέση με 25 βαθμούς, ενώ στην τελευταία «στροφή» της κανονικής περιόδου θα υποδεχθεί στο Ζηρίνειο τον Παναθηναϊκό.