Ήττα για το Ψυχικό στην Πάτρα στον τελευταίο αγώνα του 2019 για την Α2 μπάσκετ Ανδρών

Με ήττα ολοκλήρωσε τις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις του το Ψυχικό, το οποίο ηττήθηκε στην Πάτρα από τον Απόλλωνα, με σκορ 81-68, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α2 μπάσκετ Ανδρών.

Η ομάδα των Βορείων μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ… κρατούσε τις ισορροπίες έως και το ημίχρονο. Από εκεί και πέρα, όμως, οι Πατρινοί άρχισαν να «παίρνουν κεφάλι», με αποκορύφωμα την τελευταία περίοδο, οπότε πέτυχαν 19 πόντους έναντι 14 των αντιπάλων τους, έχοντας τον Άγγελο Τσάμη σε πολύ μεγάλη μέρα (26 πόντοι, 15 ριμπάουντ, 10 ασίστ).

Από πλευράς Ψυχικού, το οποίο βρίσκεται πλέον στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με συνολικά 19 βαθμούς, τη… διαφορά έκανε ο Μάντζαρης (19 πόντοι, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ).

Δεκάλεπτα: 24-29, 43-41, 62-54, 81-68

Απόλλων Πατρών (Δελέγκος): Τσιακμάς 8 (2), Νιφόρας 5, Κούτρας, Παπαφωτίου, Κάδρας 3, Τσάμης 26 (3), Μολφέτας 18 (4), Ζούμπος 14 (1), Μπαζίνας 5 (1), Τζακόπουλος, Εζόμο, Κουκουλάς 2.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης, Κοντούδης, Παπανικολάου 9 (1), Μαλέλης, Μάντζαρης 19 (5), Μιλεντίγεβιτς 9, Μαστόρος 10 (1), Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης 5 (1), Φρέιτας 16.

Τα αποτελέσματα της Α2 μπάσκετ Ανδρών (12η αγωνιστική)

Ολυμπιακός – Ανατόλια 74-62
Διαγόρας Δρ. – Καρδίτσα 102-72
Αγρίνιο – Κόροιβος 77-78
Ελευθερούπολη – Παγκράτι 106-90
Απόλλων Π. – Ψυχικό 81-68