Α2 μπάσκετ Γυναικών: «Περίπατος» στο Άργος για τον Γ.Σ. Αγίας Παρασκευής

Με εκτός έδρας νίκη, επί της ουραγού ομάδας του Άργους «Οι Δαναοί», με σκορ 83-55, έκλεισε τη φετινή περίοδο ο Γυμναστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής στον Νότο της Α2 μπάσκετ Γυναικών.

Ο αγώνας δεν επιδέχεται ιδιαίτερης κριτικής, αφού οι γυναίκες της «Αγίας» μπήκαν στο γήπεδο… φουριόζες και στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν ήδη πάρει διαφορά 10 πόντων (24-14), δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στο παιχνίδι.

Στούπα, με 26 πόντους και Γρίσπου, με 21 πόντους, έδωσαν τη μεγαλύτερη βοήθεια στην ομάδα των Βορείων, η οποία πλέον ισοβαθμεί στην 4η θέση, με 15 βαθμούς.

Δεκάλεπτα: 14-24, 33-41, 39-63, 55-83

Δαναοί Άργους (Καπετάνιου): Μπενέκη 24(1), Ζαροκώστα 20, Γιαννακούλη 2, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση, Κολιπετσά, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παναγιωτοπούλου, Μαρά 2, Αρβανίτη 7.

Γ.Σ. Αγίας Παρασκευής ( Τασιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 26(2), Σιγιώργη 6, Κοντογιάννη 8(1), Γρίσπου 21(4), Ευαγγελάτου 3(1), Παπαντώνη, Σάμιτα, Κριμιτζά 6, Πετυχακη, Κόρμπου 8, Μπεζαΐτη 5.

Τα αποτελέσματα της Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος – 10η αγωνιστική)
  • Εύνικος – Φοίνικας Πειραιά 59-54
  • Αθηναϊκός – Πρωτέας Βούλας 57-72
  • Πανιώνιος – Αιγέας 74-43
  • Αετός Καλλιθέας – Ηλιούπολη 24-73
  • Α.Ο. Άργους «Οι Δαναοί» – ΑγΠαρασκευή 55-83
Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος – 10η αγωνιστική)