To Μαρούσι «βομβάρδισε» με τρίποντα τον Φίλιππο Βεροίας – Νίκη με 99-78 για την Α2 μπάσκετ ανδρών
MaroussiBasketball

Η ομάδα του Αμαρουσίου, βάζοντας 16 τρίποντα, νίκησε εύκολα με σκορ 99-78 τον Φίλιππο Βεροίας σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ ανδρών.

Αφήνοντας πίσω της τις δύο ήττες, μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, η ομάδα των Βορείων Προαστίων μπήκε κεφάτη στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε με 8-0 στα πρώτα δύο λεπτά, ενώ από εκεί και πέρα τα πράγματα είχαν πάρει τον… δρόμο τους, με τη διαφορά των πόντων να φθάνει ακόμη και τους 28 πόντους, στο 38ο λεπτό.

Ανάμεσα στους κορυφαίους για το Μαρούσι οι Στασινός (17 πόντοι, 10 ασίστ, 8 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα) και Γκαγκαλούδης (29 πόντοι, με 7/13 τρίποντα και 7 ασίστ).