Γ’ Εθνική ποδοσφαίρου: Η Κηφισιά νίκησε 2-1 το Κερατσίνι κι ανέβηκε στην 5η θέση

Επιστροφή στις νίκες για την Κηφισιά, η οποία κέρδισε το Κερατσίνι με σκορ 2-1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου και ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 5ου ομίλου, έχοντας συγκεντρώσει συνολικά 26 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, με δράστη τον Βέρμπη στο 2ο λεπτό και στο 16ο λεπτό, με πέναλτι, ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 37′ με τον Χατζησοφρονίου.

Ο αγώνας τελείωσε με «εμπλοκή» μεταξύ των Παυλάκη και Ροκάκη, με αποτέλεσμα οι δύο παίκτες να αντικρίσουν την κόκκινη κάρτα.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Βαβάκας, Βλάχος, Εσπίρ, Τεγούσης (51′ Μπρίτσας), Παπαγγελής, Μιτσιάν, Ρετζής (91′ Κοντογιάννης), Κωνσταντίνου Βέρμπης (93′ Κολανιάς), Γκούμας (61′ Τόσκα), Παυλάκης.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλα, Γκουριώτης (72′ Ζάχι), Μηλιώτης, Ροκάκης, Αγγελάκης (74′ Ροκάι), Χατζησοφρονίου, Στρίγκας, Χαρίτος, Μπεσού (82′ Σάμαρης), Κόστα (70′ Μέρο), Ντιρμίσι.

Η βαθμολογία της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου (5ος όμιλος – 23η αγωνιστική)