Πρώτη ήττα για την Κηφισιά – Έχασε από την ΑΕΚ με 2-0 για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος
Φωτογραφία: kifisiafc.gr

Την πρώτη ήττα της στη φετινή αγωνιστική περίοδο γνώρισε η ομάδα της Κηφισιάς, η οποία έχασε από την ΑΕΚ με σκορ 2-0 για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων πλέον στέφει το βλέμμα στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League 2, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕΚ Β’.

Τα γκολ των «κιτρινόμαυρων» πέτυχαν ο Λιβάι Γκαρσία στο 34ο λεπτό και ο Τόμας Φαν Βερτ στον τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Διαβάστε την περιγραφή του αγώνα

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Μαζουλουξής, Ποζατζίδης Στ. (58′ Να), Παναγιώτου (90′ Σμπώκος), Πέιος (81′ Ιατρούδης), Παπασάββας, Ταλάλ (81′ Γκίνη), Κουιρουκίδης (58′ Καλλέργης), Τεττέι.

ΑΕΚ (Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ (66′ Ρότα), Μουκουντί, Μήτογλου, Χατζισαφί, Γιόνσον, Φράνσον (64′ Σιμάνσκι), Μάνταλος (81′ Πινέδα), Γκαρσία (87′ Σκόνδρας), Αραούχο (87′ Ε. Χριστόπουλος), Φαν Βερτ.