Betsson Super League 2: Ήττα με 3-0 στα Χανιά για την Κηφισιά στην 6η αγωνιστική
Kifisia FC

Η Κηφισιά γνώρισε εκτός έδρας ήττα από τα Χανιά με σκορ 3-0 στην 6η αγωνιστική της Betsson Super League 2. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν τα τρία γκολ τους στη διάρκεια του πρώτου μέρους, με τον Μπαΐροβιτς (4′, 45+3′) και τον Βάρκα (45+1′), αποκτώντας από νωρίς σαφές προβάδισμα επικράτησης.

Παρά την προσπάθεια που έκαναν στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Νίκου Κούστα δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν τη δεύτερη φετινή ήττα στο Πρωτάθλημα της Betsson Super League 2, όπως αναφέρει η ομάδα των Βορείων Προαστίων.

Το συγκρότημα των Βορείων ισοβαθμεί πλέον στην 5η θέση μαζί με το Αιγάλεω, έχοντας αμφότεροι από 10 βαθμούς.

Δείτε τη βαθμολογία των ομάδων

Η περιγραφή του αγώνα

Η περιγραφή του αγώνα όπως αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ομάδας της Κηφισιάς:

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Βασιλόγιαννης έκανε τη σέντρα και ο Μπαΐροβιτς με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κολοβούρη. Η Κηφισιά προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η κεφαλιά του Γιαννιτσάνη στο 34′ της αναμέτρησης κατέληξε άουτ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους τα Χανιά πέτυχαν άλλα δύο γκολ, πρώτα με τον Βάρκα κι εν συνεχεία με τον Μπαΐροβιτς, από στατικές φάσεις.

Μετά την ανάπαυλα, η Κηφισιά πήρε μέτρα στο γήπεδο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει στις δύο καλές στιγμές που είχε με τον Πρίτσα (50′) και τον Γκότοβο (66′).

ΧΑΝΙΑ (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κογιέτε, Ζιούλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Κάρλος, Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος (85′ Καμαρά), Μπαΐροβιτς (73′ Κόλα), Βάρκας (68′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης (85′ Καλαϊτζάκης).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Κούστας): Κολοβούρης, Παπαγγελής (46′ Πριόνας), Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Ντοριβάλ (46′ Αγγελόπουλος), Παυλάκης (74′ Τζέλη), Καλλέργης (46′ Πρίτσας), Παπασάββας, Κρητικός, Γιαννιτσάνης (46′ Τετέι).