Super League 2: «Λύτρωση» στο +7 για την Κηφισιά – Νίκη επί της Ιεράπετρας με 1-0
Φωτογραφία: kifisiafc.gr

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, κι ενώ όλα έδειχναν ότι θα χαθεί το αήττητο για την Κηφισιά, που μέχρι εκείνη τη στιγμή βρισκόταν στο 0-0 με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας, τελικώς ήρθε η «λύτρωση». Το φάουλ έξω από την περιοχή ανέλαβε να το εκτελέσει ο Στέλιος Ποζατζίδης, ο οποίος έστειλε την μπάλα εκεί που σηκώθηκε ψηλότερα απ’ όλους ο Κυριάκος Μαζουλουξής, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα των Κρητικών, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα των Βορείων Προαστίων στο πρωτάθλημα της Super League 2, που τη διατηρεί μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με συνολικά 18 βαθμούς.

Διαβάστε την περιγραφή του αγώνα

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Να (88′ Ποζατζίδης Στ.), Γκίνη (64′ Πέιος), Νοικοκυράκης (88′ Παναγιώτου), Παπασάββας, Ταλάλ (78′ Ιατρούδης), Κουιρουκίδης (78′ Καλλέργης), Τεττέι.

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ίτσιος (63′ Ζήσης), Ντέτλερ, Κατάλντι (90′ Χιμένεζ), Τσορνομάζ, Μηλιώτης, Μίλερ (90′ Γκομπερβίγιε), Βουό (46′ Μπλαν Καζάου), Αντερέγκεν.

Η βαθμολογία της Super League 2 (Β’ όμιλος)

Πηγή πίνακα: sl2.gr