Super League 2: Λύτρωση στο 95′ για την Κηφισιά, 1-2 την Παναχαϊκή
Φωτογραφία: kifisiafc.gr

Με το «διπλό» και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης… απέδρασε από την Πάτρα η Κηφισιά, στην αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super Leauge 2.

Το γκολ – λύτρωση πέτυχε ο Νίκος Βαφέας στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με μονοκόματο δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι κι ενώ ο αγώνας ήταν μέχρι τότε στο 1-1. Είχαν προηγηθεί τα γκολ του Μαντί Ταλάλ στο 9ο λεπτό και του Μπουρλάκη στο 32′, με το οποίο ισοφάρισαν οι Πατρινοί.

Έχοντας συγκεντρώσει συνολικά 61 βαθμούς, η Κηφισιά οδηγεί την κούρσα του Β’ ομίλου, έχοντας διαφορά 5 βαθμών από τη δεύτερη Καλλιθέα.

Διαβάστε την περιγραφή του αγώνα

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Λιοφάγος, Τοπάλ, Λαρέα, Τσακμάκης, Σίλβα (74′ Παπαχρονόπουλος), Χαντί, Ζυγκερίδης (75′ Κάρλος), Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης (93′ Στασινόπουλος), Μπουρλάκης.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Προβυδάκης (73′ Καλλέργης), Ποζατζίδης Στ. (88′ Παυλάκης), Γκίνη, Νοικοκυράκης, Πρίτσας (63′ Αντερέγκεν), Ταλάλ, Τεττέι, Κουιρουκίδης.

Πηγή πίνακα: Super League 2