Ήττα για την Μεταμόρφωση από τον Αίμο με 3-1
Αυτοδιοίκηση

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Α.Ε. Μεταμόρφωσης από τον Αίμο στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Αν και η ΑΕΜ προηγήθηκε με γκολ του Βασίλη Νικολάου στο α΄ ημίχρονο, εν τούτοις, τρία λάθη της έδωσαν τη δυνατότητα στην πολύ καλή ομάδα του Αίμου να πανηγυρίσει τη νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

«Δύο διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασαν οι παίκτες της ΑΕΜ. Αρκετά καλοί στο α΄ ημίχρονο, μέτριοι έως κακοί στο β΄», όπως σημειώνει ο σύλλογος στον λογαριασμό του στο facebook, όπου επίσης σημειώνεται ότι υπήρξαν «χρήσιμα συμπεράσματα για τον κόουτς Γιάννη Καρτσούνη, με αδύναμα σημεία να διαπιστώνονται κυρίως στο κέντρο και την επίθεση».
Σίγουρα στις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος η ομάδα μας θα παρουσιαστεί ισχυρότερη και καλύτερη.

Η ΑΕΜ αγωνίστηκε με τους: Ιωαννίδη, Λαζάρου, Λειτουργάκη, Βανδώρο, Κοκκινόπουλο, Λακουμέντα, Βιδάκη, Κούκιο, Σαμπάνη, Σπανουδάκη, Νικολάου.

Έπαιξαν και οι Ευσταθίου, Κίτσος και Καραμιχάλης.