Ήττα του ΓΣΑΠ από τον Πανιώνιο με 59-51 για το Κύπελλο Ελλάδος Γυναικών

Ο Πανιώνιος πήρε το «διπλό» στο κλειστό του Κοντοπεύκου νικώντας τον Γυμναστικό Σύλλογο Αγίας Παρασκευής με σκορ 51-59, «σφραγίζοντας το εισιτήριό» του για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών.

Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκαν να προηγούνται με 19-15, αλλά στο δεύτερο μέρος οι αθλήτριες του ΓΣΑΠ ανέκαμψαν και κατάφεραν να πάνε στο ημίχρονο με «βραχεία κεφαλή» (30-29). Από εκεί και πέρα, όμως, ο έλεγχος ξαναπέρασε στην πλευρά του Πανιωνίου, ο οποίος κατάφερε τελικώς να αποσπάσει τη νίκη.

Διαιτητές: Φραγκούλη-Χρηστίδης Ηλ.
Δεκάλεπτα: 15-19, 30-29, 37-48, 51-59

Αγία Παρασκευή (Γκουζίνη): Κάσδαγλη, Στούπα 5, Σιγιώργη 8, Κοντογιάννη 2, Γρίσπου 16(2), Ευαγγελάτου 10(3), Παπαντώνη, Γκάνια, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 8, Κόρμπου, Μπεζαΐτη.

Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσιδήμα, Κάραλη, Γεροστεργίου 10, Ταντουρόφσκα 14(4), Σουλτάνη11(1), Ρετζεμπέρη 12, Γιαννακούλια 5, Καναβάρου, Παύλου, Σιγάλα, Εγγέλη, Αξιοπούλου 7(1).