Νικηφόρο φινάλε στην κανονική περίοδο της Α2 βόλεϊ Γυναικών για Αμαζόνες και Αγία Παρασκευή

Μετά την αποχώρηση του Κύδωνα από το πρωτάθλημα, οι αντίπαλοί του παίρνουν τη νίκη με 3-0 σετ, άνευ αγώνα, κάτι που έγινε και με τις Αμαζόνες στη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος και τελευταία της κανονικής περιόδου. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων διατήρησε τη 2η θέση της στον βαθμολογικό πίνακα, με 39 βαθμούς.

Εύκολο έργο είχε η Αγία Παρασκευή στο γήπεδό της απέναντι στην Ηλιούπολη, την οποία κέρδισε με 3-0 σετ (25-16, 25-17, 25-18) και έτσι παρέμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας, με 26 βαθμούς.

Η βαθμολογία του Α’ ομίλου της Α2 βόλεϊ Γυναικών (18η αγωνιστική)