Πολύτιμος βαθμός για την «Αγία» στο Αιγάλεω

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Αγία Παρασκευή από το γήπεδο του Αιγάλεω μετά το 1-1 απέναντι στην τοπική ομάδα για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ EΠΣΑ.

Η «Αγία» μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και στο 5ο λεπτό ο Τσοχαντάρης, εκμεταλλευόμενος αμυντικό λάθος, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτο μέρους, με τον Βέρμπη να πηδά ψηλότερα απ’ όλους σε κόρνερ του Σταύρου και να κάνει το 1-1 με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αιγάλεω αύξησαν την πίεσή τους, αλλά η ομάδα της Santa έπαιξε έξυπνα αμυντικά και κράτησε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας, ενώ έβγαλε και κάποιες επικίνδυνες φάσεις στην επίθεση.

Η ομάδα των «Βορείων» βρίσκεται πλέον στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 16 βαθμούς, ισοβαθμώντας με τη Δόξα Βύρωνος, που όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο.